Bitmesini İstemeyeceğiniz Yabancı Dizi Önerileri


Yabancı diziler son dönemde kaliteli yapımcıları ve oyuncularıyla ülkemizde oldukça popüler hale geldi. Klasik Türk dizilerinden bıkan insanlar kaliteli aksiyon, bilim kurgu, macera ve diğer türleri arıyor. Bu yüzden birçok kişi araştırma yaparak en kaliteli yabancı dizi önerilerine bakıp seçerek dizileri izliyor.

 Bu işlere ayrılan bütçenin çok yüksek olması kaliteyi artırmaktadır. Yönetmen bu bütçelerin kullanımını çok dikkatli bir şekilde planlar ki perde çok kaliteli bir çalışma sunabilsin. Bir Amerikan eserinin bölüm başına ortalama maliyeti 5 milyon dolar. Bu sayı yapılan işin ne kadar değerli olduğunu gösterir. Dizi önerileri biraz ciddiyet kazanıyor ve herkesin gözlemlediği yapıdan ziyade daha güzel, heyecan verici, sürükleyici ve az bilinen öneriler bekleniyor.

Breaking Bad 

Finale kalan en iyi diziler listesinde yer alan Breaking Bad, mütevazi, normal bir hayat süren ve tanınmış bir uyuşturucu üreticisi haline gelen Walter White’ın hikayesidir. 

Bugüne kadar kimya öğretmeni gibi yaşayan Walter White, 50. doğum gününde kansere yakalandığını öğrendi. Başarılı bir kimyager olmasına rağmen, sürekli maddi zorluklarla karşı karşıya kalır ve engelli oğluna yardım etmek için mücadele ederken ölmeyi öğrenir, yeni doğan kızıyla olan deneyimine ekleyerek. 

 Ölümünden sonra ailesini beslemek için koşuşturan Walter White, eski bir öğrencisinin yardımıyla aniden ilaç yapmaya başladı. Para kazanmaya başlar ve kötülüğün sınırlarından kaçınır. Walter White, hayatını neyin çaldığını da anlatıyor. Oldukça başarılı bir senaryosu ve hikâyesi olan bu dizi, iyi ile kötü arasındaki çizgide şüphe uyandırıyor.

Game of Thrones 

Yabancı dizi denilince akla gelen ilk dizilerden biri şüphesiz Game of Thrones. Takipçi zengini dizi George R.R. Martin’in romanından bir televizyon ekranında yayınlandı.  Game of Thrones serisinde yedi krallık görünecek. Bu tarih kokan harika bir dizi ve en iyi yabancı diziler listesinin başında yer alıyor.

Westeros adı verilen sonsuz bir dünyada bulunan yazlar ve kışlar bir ömür boyu sürebilir. Tamamen harika bir dünyada ve çağda devam eden savaşlar, entrikalar ve savaşlar hakkında. Zengin oyuncu kadrosu, harika senaryoları, grafikleri ve hikayesiyle Game of Thrones’tan bahseden Game of Thrones dizisi, sinema hobisinde bir numaralı televizyon dizisi haline geldi.

Sherlock Holmes 

Tamamen tasarlanmış, pozitif bir kahraman hikayesidir. Bir suç çözme uzmanı olarak Sherlock Holmes başarılı bir polis danışmanı olmuştur. 

Ayrıca alınan e-postaları ve e-postaları değerlendirir ve olay yerini gözlemler. Yüksek gözlem yeteneği sayesinde birçok detay da doğru bir şekilde görüntülenebilir ve değerlendirilebilir.

Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle’un çalışmalarından ilham alan seride başka bir boyut kazanıyor. Teknolojiyle birlikte ilerleyen bir dizide Dr. Watson ile olan çatışmayı görmeye değer. Bu diziyi hem görme sevincini hem de gizemi arayan birçok izleyici takip ediyor. 

Bu film hem oyuncu kadrosu hem de olay örgüsü bakımından zengindir. İzleyici gözünde başarılı, her bölümü beklenen ve izleyici sadakatini artırmak için sonsuz olanaklar vaat eden bir dizi. ev 

 Dizinin ana karakteri bir doktordur. Gregory House son derece entelektüel ve antisosyal bir kişiliğe sahiptir. Hassas durumlarda bile ironik bir tavır sergileyebilen ve seyirciyi trajik hale getiren bir karakter. Sürekli ağrı kesici kullanan ve sağ bacağındaki sakatlık nedeniyle ağrı kesici delisi olan karakterlere odaklanan House, izlenmesi gereken en iyi dizilerden biri. 

Doctor who

Doktora evin özel hayatıyla ilgili bir dizinin yayın kurulunda. House tarafından eğitilmiş bir doktor ekibiyle, garip ve karmaşık vakalara çözümler bulur ve hastalıkları tedavi eder. 

Çok güzel yazılmış satırları ve etkileyici oyuncu kadrosuyla izlemesi eğlenceli tamamlanmış yurtdışı dizilerinden biri olduğunu düşünüyorum.

The crown

En iyi diziler içinde önerebileceğimiz bir diğer parça ise The Crown. En iyi televizyon dizilerinden biri olan taç, Netflix tarafından üretildi. II. Dünya Savaşı’ndan sonra İngiltere’nin siyasi yaşamını ve ardından İngiltere’deki Buckingham Sarayı’ndaki yaşamı şekillendiren aşk, entrika ve olaylarla ilgilidir. Tüm bu olaylarda II. Elizabeth’in yaşadığı yerde. Yapımcılığını üstlendiği Netflix ciddi bir bütçe ayırdı. 

Tarih dizisiyle ilgileniyorsanız, The Crown’a göz atmayı unutmayın. Bu günlerin en popüler dizilerinden biri olan Crown, en iyi diziler arasında görülmeyi bekliyor.

Viking 

Viking dizisi başlangıçta bir mini dizi projesi olarak uygulanmıştı. İlk sezonda büyük bir başarı yakalayan dizinin devamına ve asıl olayı bitirmek için tarihi süreci takip etmeye karar verildi. Tarihin en iyi televizyon dizilerinden biri olan dizi, beşinci sezonunda da devam ediyor. 

 Dexter 

Ülkemizin en iyi dizilerinden biri olarak bilinen Dexter dizisi oldukça çekici ve heyecanlı senaryolarıyla izleyicileri kendine çekiyor. Oyuncu kalitesi ve gerçek sahneleriyle gerçek hayata hayat veren bu dizi eğlenceli bir gün için ideal. Miami Metropolis’te kan analisti olan Dexter Morgan’ın çifte hayatı vardır. Cinayeti çözmeye yardım etmediğinde, zamanını yargı sistemi aracılığıyla kaybolan kötüleri avlayıp öldürerek geçirir. Günlerini suçları çözmeye çalışarak geçiren bu rezil katil, geceleri bambaşka biri olur. Ama merak etmeyin, soğukkanlı Dexter halkı öldürmez. Tek cinayet hobisi, diğer katillerin hayatlarını öldürmektir.

 Dexter bu öldürme hedefinin peşinden giderken sadece tehlikeli anlar yaşamakla kalmaz, aynı zamanda bu durumun günlük hayatına karışmasını engellemeye çalışır. Ama elbette birileri bu durumu fark edecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir