Bisiklet ile Egzersiz Yapmanın Avantajı ve İç Mekân Bisikletleri


Egzersiz bisikletleri size  düşünülenden daha hızlı pedal çevirmeyi sağlar. Sabit bisiklet sadece kalori yakan kardiyo egzersizi değildir; ayrıca kas güçlendirme açısından da muazzam faydalar elde edilmesini sağlar.

Ancak sabit bir bisiklet satın almak, biraz araştırma yapmadan yapmak istenilmeyek bir yatırımdır. Googling saatlerini atlayıp ve piyasadaki en iyi sabit bisikletler listesi aşağıdadır.

Kaliteli Kapalı Alan Bisiklet Çeşitleri

  • Stüdyo hayranları için en iyisi, Volan Ev Bisikleti
  • Yeni başlayanlar için en iyisi, Bladez Fitness Master GS Indoor Cycle Trainer
  • Genel olarak en iyi: Peloton bisiklet
  • Bütçe açısından en iyisi, Echelon Smart Connect Bike Ex1. 
  • Deneyimli sporcular için en iyisi, NordicTrack S22i Studio Cycle.
  • En iyiler olanı ise, Sunny health & fitness kapalı alan bisiklettir.
3
Bisiklet ile Egzersiz Yapmanın Avantajı ve İç Mekân Bisikletleri 36

Egzersiz Bisikleti İle İlgili Alışveriş

Bir egzersiz fizyologu ve sertifikalı güç ve fitness uzmanına göre, kuadriseps ve hamstringlerden baldırlara ve kalçalara kadar, bisiklete binmek alt vücut kaslarını hedeflemenin harika bir yoludur.  Aynı zamanda koşmaktan daha az yorucu bir seçenektir, bu da onu her yaş ve fitness seviyesi için uygun hale getirir. Bu avantajlardan yararlanmak için, aslında bu bisikleti kullanıyor olması gerekmektedir.  Ev için bir egzersiz bisikleti seçeneği satın almak işte tam burada devreye giriyor.

2 6
Bisiklet ile Egzersiz Yapmanın Avantajı ve İç Mekân Bisikletleri 37

Genç ebeveynler, uzun saatler boyunca çalışanlar, spor salonunda başarılı olamayanlar ve bir butik bisiklet stüdyosuna erişimi olmayanlar veya doğru programa sahip kendi bisikletleri, stadyum bisiklet ve hassas eğitim eğitmeni rahatça bir  bisiklet sürmenin gerçekten pratik bir yoldan geçmektedir diyor. Elbette, kendi egzersiz bisiklete sahip olmak satın almayı gerektirir. Ve kuşkusuz hem alan hem de maliyet açısından büyük bir satın alma olabilir. Tipik olarak, ne kadar az zil ve ıslık çalarsa egzersiz bisikleti o kadar maliyet bakımından ucuz olur. 

Egzersiz Bisiklet Almanın Avantajları

Evde bisiklet sürmek stüdyoya gitmekten daha karlı olabilir. Kendine ait bir bisiklete sahip olmanın rahatlığı, daha fazla egzersiz yapabilecek anlamına gelebilir. Piyasada bütçe dostu seçenekler var. Yerden tasarruf ederek  daha küçük bir bisiklet bulabilmek mümkün olabilir.

Dezavantajları

Ev bisikletleri biraz pahalı olabilir. Çok yer kaplayabilir.  Bazı bisikletler evin etrafında gürültülü veya rahatsız edici olabilir.

Tercih Edilmesi Gereken Egzersiz Bisiklet Nasıl Olmalı?

Sabit bisikletler genellikle iki kategoriden birine girer. Bisikletler ve diğerleri, size önceden kaydedilmiş veya canlı bisiklet derslerini izleme fırsatı verir. Bisiklet stüdyosunun kıdemli baş antrenörü ve uzmanları,  bu konuda  kendinizi motive edebilirseniz, ekranlı bisiklete ihtiyacınız yoktur. Ancak ders almaktan hoşlanıyorsanız veya eğitmen tarafından motivasyona ve  ihtiyacınız varsa, isteğe bağlı bisiklet mükemmel. Maxwell, yüksek akışlı bisikletlerin geleneksel seçeneklerden üç ve dört kat daha pahalı olabileceğini söylemektedir.  Şunu da unutmamak gereklidir bütçe kısıtlı ise  ekranlı bisikletlerin aylık abonelik ücreti fazladır. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir