Bir Haftada Hızlı Zayıflama Yaptıran Diyet Programı! Kesinlikle Deneyin!


Daha çok kadınların ilgi alanı olan zayıflama ve diyet programları, günümüzde daha az hareket eden her yaştan ve her cinsten insanı yakından ilgilendiriyor. Akdeniz diyetinden tutun İspanyol diyetine kadar kısa zamanda kilo verilmesinde etkin rol oynayan birçok diyet bulunuyor. Ancak zayıflamak isterken sağlığımıza zarar vermemek için mutlaka dikkat edilmeli ve gereken besinlerin alınması şarttır.

Ayrıca kısa zaman verilen kiloları kısa bir süre içinde daha fazlasını geri almamak için uygulanması gereken bazı şartlar yerine getirilmelidir. Diyet yapmadan önce dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise sağlık kontrolünden geçip bir rahatsızlığımızın olup olmadığının öğrenilmesidir. 

Akdeniz Diyeti İle Bir Ayda 10 Kilo Vermek

Daha çok ege bölgesi ve sıcak iklimlerde uygulanan Akdeniz diyeti yeşil sebze ağırlıklı bir diyet olup ayrıca balık tüketimine oldukça çok yer verilmiştir. Tahıl ürünlerinin de ihmal edilmediği Akdeniz diyetinde kahvaltıda bir dilim kepekli ekmek iki dilim beyaz yağsız peynir, zeytin, domates, salatalık ve şekersiz çaya yer veriliyor.

Öğlen yemeğinde ise ton balıklı yeşil salata ve bir dilim kepek ekmeği yoğurt, akşam yemeğinde ise bir porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği, yoğurt veya ızgara balık ya da tavuk ve salata tüketiliyor. Aralarda tatlı krizine karşı meyve tüketilen Akdeniz diyetinde bolca yeşil çay ve su tüketmek gerekiyor.

Yumurta Diyeti İle İki Haftada 10 Kilo Vermek Mümkün

Yumurta diyeti, besin değeri çok fazla olan, mineraller ve vitaminler ile  çok zengin olan muhteşem bir protein kaynağı yumurta ile yapılan diyettir.  Folik asit, D, B2, A, B12, B6, E vitaminlerinin yanı sıra çinko demir, bakır, fosfor, kalsiyum ve selenyum gibi birçok mineraller içeren besleyici olan yumurta, hem zayıflatıyor hem de sağlığımızı da koruyor.

Bu değerler sayesinde vücudu koruyarak hızlı bir şekilde kilo vermesini sağlıyor. Diyete, kahvaltıda 2 haşlanmış yumurta, bir adet c vitamine içeren meyvelerden birini tüketerek başlanır. Öğle yemeğinde ise yeşil sebze ve haşlanmış tavuğun tüketildiği diyetin akşam yemeğinde ise 2 haşlanmış yumurta ve salata tüketiliyor.

Karışık Sebze Diyeti İle Bir Haftada Üç Kilo Verin 

Kısa süre içinde bir davete, eğlenceye veya düğüne katılmak isteyen bayanların tercihi olan bir haftada üç kilo verdiren sebze diyeti, uzun süre uygulandığında sağlık problemlerine yol açabilir, Bu nedenle çok uzun süre devam ettirilmemesi önerilir. Özellikle kronik hastalığı bulunan kişilerde kısa süreli uygulanması daha doğru olacaktır.

Karışık sebze diyetinin temel besini sebzedir. Kahvaltıda bir dilim kepek ekmeği, bir dilim beyaz peynir ve sınırsız yeşillik tüketilen diyetin öğle yemeğinde 100 gr haşlanmış kırmızı et ve kocaman bir kası yeşil salata bulunuyor. Akşam yemeğinde ise bir porsiyon haşlanmış sebze. 

Karbonhidrat Diyeti İle 10 Günde Üç Kilo

Karbonhidrat diyeti bilinenin aksine yeşil sebze tüketilmeyen diyettir. Sadece öğünlerde kepekli ekmek, peynir, haşlanmış patates, yağsız yoğurt, haşlanmış tavuk veya et, badem, fındık, kuru kayısı, kuru incir, tüketilen diyettir. Ancak dikkat edilmesi gereken tüketilen bu gıdalar kesinlikle bir porsiyondan fazla olmayacak.

Ayrıca kuru yemişler ise en fazla 4-5 adet olacak. Bu diyetleri uygulayıp kısa zamanda kilo vermek isteyen kişilerin unutmaması ve atlamaması gereken en önemli konular, yeterli sıvı alımıdır. Bu nedenle bol bol su içilmesi ihmal edilmemeli ve günde en az 45 dk. normal tempoda yürüyüşe çıkılmalı ve egzersiz yapılmalıdır. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir