Bedenin Üst Kısmı Nasıl Zayıflatılır?


0

Vücudunuzdaki yağ oranını düşürmek istiyorsanız şunu bilmelisiniz ki, vücudunuzun sadece belli bir bölgesindeki yağı azaltmak gibi bir durum söz konusu olamaz. Vücudunuzdaki yağ oranını azaltmak için, hangi bölgede yağlamanın çok olduğuna bakmaksınız bütün vücudunuza odaklanmanız gerekir. Bu yaklaşım kolar, göbek, omuzlar, sırt ve göğüs de dahil olmak üzere vücudunuzun alt ve üst kısımlarındaki yağların azaltmasını sağlar. En iyi sonucu almak istiyorsanız güvenilir ve yavaş bir şekilde kilo verin. Kendiniz için mükemmel bir egzersiz oluşturup formunuzu koruyarak egzersiz yapın.

Aşama 1

Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsüne göre, kademeli bir şekilde kilo vermek için kendinize bir yaşam tarzı belirleyin. Güvenli bir kilo verme oranı olan haftada 1 ila 2 kilo vermek için kendinizi motive edin ve hedefinize bıkmadan ilerleyin. Haftada 1 ila 2 kilo vermek için günlük olarak 500 kalori ile 1.000 kalori arasında bir kalori açığı oluşturmanız gerekir.

Aşama 2

Beslenme şeklinizi değiştirerek günlük olarak daha az kalori almaya çaba gösterin. Kalori alımınızı azaltmanın bazı yolları daha küçük porsiyonlarda veya yüksek kalorili yiyecekler yerine düşük kalorili yiyecekleri yemektir. Şekerli içecekler, alkol ve kolesterolü yüksek, doymuş ve trans yağları yüksek olan yiyeceklerden uzak durun. Ağırlıklı olarak yağsız protein, meyveler, yağsız veya az yağlı süt, kepekli tahıllar ve sebzeler ile beslenin.

Aşama 3

Yağ kaybına neden olacak kalorileri yakmak için haftanın beş günü 30 ila 60 dakika arası spor yaparak ter atın. Bisiklete binme, hızlı yürüyüş veya makinede pedal çevirme gibi kardiyo egzersizlerini, hafif tempolu bir hızda yapın. Her ne kadar kardiyo sırasında aktif olarak çalışan kısım vücudun alt bölgesi gibi görünse de, üst vücut kaslarınız kol hareketlerine yardımcı olarak ve doğru duruşu korumanıza yardımcı olarak katkıda bulunur.

Aşama 4

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından önerildiği üzere haftanın en az iki günü direnç egzersizleri yapın. Tüm büyük kas gruplarınızı çalıştırın. Her egzersizi 8 – 12 tekrar ve 2 – 3 set olarak yapın. Dayanıklılık antrenmanı kaslarınızı arttırır ve korur, bu da egzersiz metabolizmasını güçlendirir. Böylece antrenmanınızı bitirdikten sonra bile daha fazla kalori yakarsınız.

Aşama 5

Vücudunuzun üst bölgesini çalıştıran kuvvet antrenmanınızı egzersiz programınıza ekleyin. Bu egzersizler, omuzlarınız ve göğsünüz için push up ve bench pressler gibi çeşitli egzersizler içerir. Kollarınız için biceps curls ve triceps extensions, karın bölgeniz için bisiklet ve ters mekik egzersizleri, sır bölgeniz için de dumbbell rows ve lat pulldowns egzersizleri yapabilirsiniz.

Uyarı:
Yaralanma ya da sakatlanma gibi bir sağlık probleminiz varsa, yağ azaltmak için diyete ve spora başlamadan önce doktora başvurun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz