Başarı ve Mutluluk için 5 Kolay Yol, Öz Güven Kazanma Yolları


0

Yüzlerce insanla samimi bir şekilde çalışmaktan öğrendiğim bir şey, çoğumuzun yaşamın ve yaşamın kararlarını kendimiz için olduğundan daha karmaşık hale getirme eğiliminde olduğudur. Karşılaştığımız her ne olursa olsun, kendimizle daha sonra ilgileneceğimizi ve bu nedenle sorunlarımızı ertelediğimizi, gerçekte hayatlarımızı ertelediğimizi söyleriz.

İşte başarı, öz güven ve mutluluk için kendinizi sıfırlamak için 5 basit yol.

1. Çevrenizi güzel ve hoş yapın

Çevreniz karmaşıkken inanılmaz bir hayat oluşturmaya çalışmak, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için elverişli bir yol değildir. Niyet ve sevgiyi çevrenize sokmaya başlayın. Yaşama, nefes alma, çalışma ve karar verme şekliniz daha da güzelleşecek.

Bu, kendinizi onurlandırmak ve fikirlerinizi, özlemlerinizi ve hayallerinizi değerlendirmek için harika bir yoldur. Masanızı toplayarak birkaç dakika geçirin, lezzetli ve besleyici bir öğle yemeği hazırlayın, bugün kendinize çiçek alın.

2. Kendinize iyi davranın

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kendinize-iyi-davranin.png

İç diyaloğumuzu saygılı, kibar ve destekleyici bir şeye dönüştürmek, müşterilerimin hayat koçu olarak çalışmalarımda değişmesine yardımcı olduğum bir numaralı şey. Kişisel deneyimlerden bunun pratik ve tutarlı odaklanma gerektirdiğini biliyorum. Ayrıca varlığınızı yükseltmek ve gerçekten mutlu bir yaşam sürmek konusunda kendinizden gerçekten hoşlanmanın ve onaylamanın önemli bir unsur olduğunu da biliyorum.

Kendinle olan ilişki, sahip olduğun en yakın ilişkidir. Bu ilişki aşağılayıcı, alaycı ve saygısızlıktan ibaretse, hayatınızdaki diğer her şeyin nasıl olması gerekiyor? Bu sizin için zorsa, küçük bir çocukken kendinize ait bir fotoğrafa bakın ve kendinizle böyle bir şekilde konuşacak olursanız, kendi içsel diyaloğunuzun küfürlü olmaya başladığında kendinize sorun. Bu, kendinizle daha iyi konuşmanın bir yolunu edinmenin harika bir yoludur.

3. Olumlu bir çevre oluşturun

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı olumlu-bir-cevre-olusturun.png

İlişkilerimiz çok önemli. Sadece güvenlik, istikrar ve bağlantı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla kişisel kimlik ve aidiyet duygusu sağlarlar. Daha büyük bir şeyin parçası olduğunuzu bilmek, esneklik, hesap verebilirlik oluşturur ve genel olarak duygusal ve fiziksel sağlığı arttırır.

Pozitiflik konusunda başkalarıyla bağlantı kurduğunuzdan ve yaşamda neyin işe yaradığından emin olun. Kendi çevrenizdeki o parlayan ışık olmaya cesaret edin.

4. Zayıf noktalarınıza değil, güçlü yanlarınıza odaklanın

Mükemmel olma, mükemmel görünme, mükemmel davranma takıntılı bir çevrede, olası herhangi bir zayıflığı ortadan kaldırmak için sürekli olarak mücadele etmek kolaydır.

Zayıf yönlerinizle tanımlanmak ve zamanınızı ve enerjinizi onları yok etmek için harcamak yerine, dikkatinizi gücünüzün optimizasyonuna kaydırmaya başlayın. En büyük potansiyeliniz burada yatıyor. Ne yapmaktan hoşlandığınızı kendinize sorun. Sana zevk veren ne? Doğal olarak ne geliyor? O zaman oraya git ve enerjini ve sevgini içine al.

5. Daha fazlasını kutlayın

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı daha-fazlasini-kutlayin.png

Birçoğumuz, bir şey gerçekten zor olmadıkça kutlamaya hak etmediği inancına sahiptir. Bununla birlikte, güçlü yönlerimizi kullandığımız zaman, işler bizim için daha kolay olduğu için daha basit görünüyor. Başarılarınızı kabul edin: yolculuğun kolay mı yoksa zor mu olduğu ve kendinize ve etrafınızdakilere kutlama izni verin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz