Baklava Karın Kasları Elde Etmenin En İyi Yolu


Altılı paket anatomik olarak rektus abdominus olarak bilinir ve karnın ön tarafının her iki tarafında dikey olarak uzanan çift bir kastır. Vücut yağını azaltmak, kas geliştirmek, Pilates ve yogadan ilham alan hareketler ve yoğun kardiyo, bu şekillendirilmiş görünümü yaratmanın bir parçasıdır. Uzmanlar, sağlıklı, besleyici bir diyet ve kardiyovasküler egzersiz kombinasyonunun karın kaslarınızı geliştirmede önemli bir rol oynadığı konusunda hem fikirdir. Düzenli olarak antrenman yapan hemen hemen herkes kaya gibi sert bir altı pakete sahip olmak ister. Ancak bu durumun pek de kolay olduğu söylenemez. Özellikle kadınlar bu konuda erkeklere göre daha şansızdır. Çünkü kadın vücudu yağ depolamaya daha müsaittir.

Nasıl Karın Kasına Sahip Olunur?

Herkesin altılı bir paketi vardır, ancak çoğu insan kendisininkini tek bir nedenden ötürü göremez. Bunun nedeni ise göbek yağının altında saklanmasıdır. Bu özellikle genetik olarak midelerinin etrafında yağ depolamaya yatkın erkekler için geçerlidir, oysa kadınlar tipik olarak bu yağı kalçaları, uylukları ve alt kısımlarında depolar.

Evde Karın Kası Nasıl Yapılır? | Muscle & Fitness Türkiye

Çok fazla vücut yağınız varsa, karın kaslarınız gizli kalır, ancak vücut yağ seviyeleriniz belirli bir yüzdeye ulaştığında ortaya çıkar. Vücut geliştiren hormonların salınmasını teşvik edecek ağırlık kaldırmaya dayalı bir antrenman planı izlemeniz gerekir, böylece yağsız kaslar inşa edersiniz ve hızlı yağ yakarsınız. Yüksek yoğunluklu aralıklı egzersiz, vücut kompozisyonunuz üzerinde benzer bir olumlu etkiye sahiptir.

6’lı Karın Kaslarını Almak İçin Ne Yapmalısınız?

Yağınızı depolanmış enerji olarak ve öğünlerinizi daha fazla enerji olarak düşünün. Her gün tükettiğinizden daha fazla enerji yakmalısınız. Bu negatif kalori dengesini oluşturmak, tüm bu yıllar boyunca altı paket karın kaslarınızı saklayan yağı tüketmeye başlayacaktır. Metabolizmanız ve aktiviteniz ile işe yarayacak bir diyet bulmak için bu konuda bir uzmandan destek almanız gerekecektir. Diyet ve kardiyo ile negatif kalori dengesi yaratabilirsiniz.

Karın Kaslarının ABC'si | Muscle & Fitness Türkiye

Çekirdek kaslar ağırlıklı olarak dayanıklı kaslardır, bu nedenle potansiyellerini tam olarak etkinleştirmenin en iyi yolu dayanıklılık setleri yapmaktır. Herkes karın kaslarına benzeyen rektus abdominisi ile doğar; bazı insanlar onları yağ tabakasıyla örtmeyi seçer. Bu yağ sadece depolanmış enerjidir. Bu nedenle de kalorilerinizi sayın, daha fazla kardiyo ekleyin ve kuvvet antrenmanı programına başlayın. Böylelikle hedefinize kolaylıkla ulaşma imkânı elde edebileceksiniz.

Six Pack Abs

İstediğiniz sonuçları almak için ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz zamanı ikiye veya hatta üçe katlamaktır, çünkü bir dönüşüm yapmak için gereken çaba ve zamanı hafife alma eğilimi vardır. Kalori alımı söz konusu olduğunda, kendi kendini kontrol etme, diyetinize bağlı kalma ve her gün kalori ve makro hedeflerinize ulaşma isteğiniz ile bağlantılıdır. Düzenli ve doğru egzersiz, sağlıklı bir diyet ve bir uzman yardımı ile six pack abs ulaşmak çok da zor değildir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir