Bademcik Şişmesine İyi Gelen Doğal Yöntemler


  • Gargara
  • Buz
  • Ayurveda Tedavileri

Bademcikler, ağzın arkasındaki ve boğazın üstündeki lenf düğümleri, enfeksiyonları durdurmak için vücuda giren bakteri ve diğer mikroorganizmaların filtrelenmesine yardımcı olur. Bakteriyel veya viral enfeksiyon, bademciklerin iltihaptan şişmesine neden olabilir ve boğaz ağrısı, ateş gibi semptomlar oluşturabilir.Bademciklerin şişinin geçmesi için evde uygulayacağınız birkaç şey doktora gitmekten kaçınmaya yardımcı olabilir. Gargara, buzla tedavi ve Ayurveda çözeltileri şişmiş bademcikler için etkili homeopatik çözümlerdir. Bademcik şişmeniz birkaç günden fazla devam ederse, profesyonel yardım alın.

14331631823771
Bademcik Şişmesine İyi Gelen Doğal Yöntemler 36

Gargara

Uzmanlar bademciklerin şişinin inmesi için etkili bir yöntem olarak tuzlu su ile gargara yapılmasınıönermektedir. Ayurveda tedavisi, Banaphsha Çiçekleri, limon ve ballı papatya çayı, saflaştırılmış şap veya çemen tohumu içeren gargaraları içerir.

Buz

Boğaz bölgesine buz tutmak şişmiş bademcikler için fayda sağlayabilir. Bir beze sarılıp iltihaplı bölgeye birkaç dakika tutulan buz, bademciklerin şişini indirir ve aynı zamanda ağrıyı uyuşturur. Buz, evde uygulanacak bir yöntem olarak sadece geçici bir rahatlama sağlar.

Ayurveda Tedavileri

217Hk71r1
Bademcik Şişmesine İyi Gelen Doğal Yöntemler 37

Ayurveda gargaralarına ek olarak, diğer bitkisel çözeltilerin lenf düğümlerinin şişini azaltarak bademcik iltihabını tedavi ettiği düşünülmektedir. Bu bitkisel yöntem 3: 1: 1 oranında çiğ havuç, pancar ve salatalık suyu içerir. Limon, tuz ve karabiber ilave edildikten sonra ılık olarak tüketmek şişin geçmesine yardımcı olabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir