Badem Yağı Masajının Faydaları Nelerdir?


Masaj, kas gevşemesi ve gerginliğin giderilmesi gibi birçok fayda sağlar. Temel bir masaj yağı seçmeye gelince, masaj dünyasına yeni gelenler bir arayış içine girerler. Hangi masaj yağının kullanılacağı konusunda kafanızı kaşıyorsanız, badem yağının faydalarını göz önünde bulundurun. Her zaman masaj için tatlı badem yağı kullanın, zehirli muadili olan acı bademden elde edilen yağı değil.

Bütçe Dostu

Çoğu özel masaj yağının fiyatı gördüğünüzde etiket şoku yaşıyorsanız, badem yağının nispeten düşük fiyat etiketi sizi rahatlatır. Genellikle 500 ml için 10 ila 12 $ gibi düşük bir maliyetle, badem yağı çoğu güzellik bütçesinde yer alacak kadar ekonomiktir. Ucuz bir masaj seansı için tek başına kullanın; Genel bir kural olarak, yağın yaklaşık 70 ml’si tüm vücut masajı için yeterli olur. Daha da iyisi, az miktarda daha pahalı yağları – jojoba, kuşburnu ve buğday tohumu yağı gibi – badem yağı bazıyla birleştirerek özel bir yağ karışımı oluşturabilirsiniz. Bu bütçenizi sarsmadan daha pahalı yağları denemenizi sağlar.

Aromaterapi Mutluluğu

Hafif, hoş bir koku ile donatılmış badem yağı, aromatik bir masaj için gereken başlıca yağdır. Çünkü ince dokusu vücudunuzun daha fazla esansiyel yağı emmesine izin verir. Badem yağı ile lavanta, papatya, yasemin ve gül birlikte kullanılabilir. Genel bir kural olarak, badem yağının ml’si başına altı ila sekiz damla uçucu yağ kullanın. Pariyer yağı olarak faydalarını en üst düzeye çıkarmak için organik ve soğuk preslenmiş badem yağı kullanınız.

Bebek Masajında Badem Yağı

Badem yağı, çocuklar ve daha büyük bebeklerde kullanım için yeterince yumuşaktır. Her zaman tek başına badem yağı kullanabilmenize rağmen, birçok ebeveyn çocuklarının cildine masaj yapmadan önce papatya gibi nazik uçucu yağlarla karıştırmayı tercih eder. 5 yemek kaşığı badem yağı başına iki damladan fazla uçucu yağ kullanmayınız.

Cilt İyileşmesi

Bazı uzmanlara göre badem yağı antienflamatuar özelliklere sahiptir. Bir yumuşatıcı olarak, gözenekleri tıkamadan cildinize, ferahlatıcı ve nemlendirici özelliğiyle dokulara kolayca emilir. Bu özellikler, sedef hastalığı, dermatit ve egzama gibi cilt hastalıklarından kaynaklı kuru cilt, kaşıntı, ağrı ve iltihabı hafifletmek için badem yağını etkili bir yol haline getirir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir