Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır? Badem Göz Ameliyatı ile Bilmeniz Gerekenler


Estetik operasyonlar genelde 18-60 yaş arası yapılmaktadır. Sık tercih edilen estetik operasyonlar genelde; burun ameliyatı, lipomatik , bişektomi , jawline , meme büyültme/küçültme, badem göz, karın germe ameliyatı, meme dikleştirme vb. operasyonlardır. Dış görünüşü güzelleştirmek, gün geçtikçe çok önemli bir istek haline gelmiştir. Her milletin güzellik algısı değişik olsa da globalleşme ve internet sayesinde artık neredeyse her şey tek düzlemde ilerlemektedir ve güzellik düşüncesi da bu tek çeşit ilerleyen inançlar içerisinde yer almaktadır.

Badem göz estetiği ile bireyler daha anlamlı bakışları hedeflemektedir. Veya gözleri orantısız veya çok düşük bakan kişilerinde başvurduğu bir estetik türü olmuştur. Göz çevresindeki deri dokusu ve çevre dokuların kas hareketlerinin azaltılması etkisi ve yerçekiminin etkisi bu bölgede yüz kırışmasına ilk belirtilerinin görülmesine sebep olur. Bu nedenle göz ve yüz estetiği cerrahisi ilk akla gelen seçeneklerden biridir.

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Faydaları

Bu işlemde göz kapaklarının veya etrafının sarkıklığı giderilerek gözlerin görünümü fazlasıyla gergin hale getirilir. Günümüzde estetik cerrahinin fazlasıyla başarılı sonuçlarından dolayı burun ameliyatı ve yüz estetiği ameliyatı gibi bilinen ameliyatların yanında yeni duymaya başladığımız bazı ufak estetik ameliyatlar vardır.  Gözaltı sağlıklı ve ışıklıdır ve badem şeklindeki büyük çekik gözlere badem göz denir. Badem olarak gözler cazibenin sembolü olarak tanımlanır. Badem göz estetiği kişinin özel isteklerine göre yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu bakımdan hekimler için en önemli durum ameliyat edilecek kişinin yüz ve göz yapılarının estetik açıdan işe uygun olmasıdır.Badem Göz Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Göz kapakları aşağıya doğru sarkmış kişilerde bu uygulama yapılır. Badem Göz Estetiği, tamamen çekici bir güzelleşme hissi olan bir işlemdir. En önemlisi yüzünüzün ve göz şeklinizin buna estetik olarak uygun olup olmadığıdır. Özellikle göz şekli zayıf olan kişiler tercih etmektedir. Doktorla detaylı bir konuşma yaptıktan sonra bu işlemi yapıp yapmayacağınıza daha düşünerek karar verebilirsiniz. Askı işleminin vazgeçme ve çekilebilir bir uygulama olması badem göz estetiğine olumlu bir katkıdır. Badem göz estetiği 18 yaşını aşan her bireye yapılabilir ancak genel olarak 20-35 yaş arasında fazlasıyla bir şekilde ilgi görülen ve yaptırılan bir estetiktir.

18 yaşının altındaki bireylere estetik ameliyatlar yasak olduğundan dolayı yapılmamaktadır. 18 yaş üzeri kişiler hekimden randevu alıp göz kontrolü sağlanıp göz yapısı kontrol edildikten sonra gerekli testlerde yapılırsa operasyonu sağlanabilmektedir. Badem göz estetik ameliyatı lokal anestezi eşliğinde yapılabilir. Göz kaslarının şeklini değiştirme işlemidir. Bu ameliyat alt göz kapağının şeklini gözaltında tutarken, alt göz kapağı olan hastalarda kıkırdağı alt göz kapağı aynı şekilde kalır. Ve göz küresine bağlı duruşa asmak için daha yüksek bir konuma getirilir. Operasyon sonrası gözaltına özel bant konarak kişiler rahatlıkla duş alabilir ve ameliyat sonrası günlük hayatına dönebilir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Badem göz estetiği ameliyatı sonrası yara düzelmesine bağlı olarak ortalama 6. günde dikiş alınır. Yara düzelmesi söz konusu olduğunda en iyi yara izi konulan bölge olduğu için iz kalmaz. Badem göz estetiği sonrası şişliklerin kaybolmaya başlaması üç günden sonra başlar. Operasyon yapılırken herhangi bir komplikasyon olmaması adına operasyondan 2 hafta önce alkol ve sigara kullanımı kesilmelidir. Ayrıca kullanılan herhangi bir ilaç var ise hekiminize söylemeniz gerekmektedir.

Ameliyat sonrası biraz morluk ve şişliği azaltmak için göz etrafına özel kremler ve soğuk kompresler sürülür. Operasyondan sonraki gün duş alıncaya kadar dikişleriniz 4 ila 5 gün bekletilecek ve küçük bandajla dikilecektir. Badem göz ameliyatının etkisi çok fazla sürüyor. Genellikle tekrar etmeye gerek yoktur. Fakat çok yüksek yaşa gelince tekrar müdahale etmeniz gerekirse bunu yapabilirsiniz. 

Badem Göz Estetiği İle Çekici Gözler

Gözle ilgili her tedavinin hassas olmasından dolayı göz kapaklarında yapılan ameliyatların de kişiye bir sıkıntısı olmaz. Badem göz ameliyatı sonrasında istenilen sonucun elde edilmesi için belirli bir süre beklenmelidir. Zamanla düzelen gözler ve ödemin geçmesiyle birlikte gözler üstünde ödemler kalmayarak çekik bir görüntüye kavuşulmuş olacaktır. İstenilen seviyede çekik gözlere sahip olmak için badem göz estetiği yaptırılmasına engel teşkil eden bir sorun olmaması gerekir.

Korkutucu ve kandırıcı endişeli laflara maruz kalmamak için ameliyattan önce motivasyonunuzun azalmasına izin vermeyerek başarılı bir şekilde badem göz estetiği olmak hastaların enerjisini yükseltecektir. Badem göz estetiğinde göz tipine bir zarar gelmemesi dışında kişiler badem göz olarak adlandırılan çekik göze kavuşmak için bu operasyonu yaptırdığı için gözlerin görünümü elbette değişecektir. Daha natürel bir görüntüye kavuşturan badem göz estetiği, göz şeklini düzelterek çekici ve canlı bakmaya yardımcı olur. 

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Yapılması Gereken Tavsiyeler

  • Çinko, iç ve dış yaraların iyileşme süresini hızlandırabilir ve dokuların büyümesini ve düzelmesini sağlayabilir. Yağ yakma zamanını da destekler. Bu yüzden çinko içeren besinler ve çinko ilaçları kullanılabilir. 
  • Demir, kırmızı kan hücresi üretimi, artması yorgunluğun önlenmesi, demir eksikliği anemisi ve iyi cilt rengi için gereklidir. C vitamini demirin kana geçmesini arttırır, özellikle günde 4 bardaktan fazla kahve veya çay tüketmek ve ana yemek saatine yakın tüketmek demirin emilimini azaltacaktır. 
  • B vitaminleri anksiyeteyi azaltmak ve tedavi etmek için önemli olsa da dolaşım sistemini iyileştirebilir ve vücutta su azalmasını azaltabilirler. Ayrıca doku tedavisi destekler. Bu yüzden b vitamini yüksek yiyecekler tüketmek gerekmektedir. 
  • Alkol, vücuda zararlı bir maddedir aynı zamanda ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. Bu yüzden ameliyattan 1 hafta önce alkol alımı durdurulmalı, ameliyattan sonra ise birkaç ay alkolden uzak durulmalı. 
  • Ameliyattan sonra 3-4 ay arasında tuz kullanımını kısıtlamak veya tamamıyla bırakmak gerekmektedir. Tuz vücutta ödem yaptığından ötürü ameliyat sonrası kullanımı uygun değildir. Bu yüzden bırakılmasa bile kullanımı az düzeye indirilmelidir. 
  • Hasta bir iyileşme sürecinde olduğundan ötürü sıvı alımını çok iyi gerçekleştirmelidir. Bolca su tüketmelidir. Bunun yanında bitki çayları, meyve suları da içebilir. 

Badem Göz Ameliyatı Fiyatları

Badem göz ameliyatının fiyatını birçok neden etkilemektedir. Ameliyat maliyetini etkileyen faktörler arasında operasyonun yapıldığı hastane, tıbbi muayeneler, ameliyat tekniği yer alır. Aynı operasyon esnasında dikey operasyonların gerçekleştirilmesi işletme borcunu değiştirecektir. Ameliyatı yaptıracak olan kişilerin yapısına ve isteklerine göre hekimin belirleyeceği yönteme göre badem göz ameliyatı fiyatları değişkenlik gösterir. Bu yüzden ameliyat olma düşüncesini taşıyorsanız ve net bir fiyat bilgisi almak istiyorsanız ilk olarak bir hekimden randevu alıp muayene olmanız gerekir.

İyileşme süresi kişiden kişiye farklıdır, ancak çoğu kişi bir hafta içinde düzeldiğini bildirir.  Bir iz kalmadığı için hastaların gönlü rahat bir şekilde ameliyat sonrasında tedirgin olmamaları da ameliyatın güzellikleri arasındadır. Badem göz estetiğinden sonra gözlerde olan morluklar çok ufak boyutlarda olması sonrasında düzelme süreci hızlı bir şekilde tamamlandığından dikiş yerleri alınacaktır. İyileşme ile birlikte ameliyatın etkili sonuçlarını zaman ile görmek mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir