Bacak Yağlarından Kurtulma Yöntemleri


Bacaklarını şekillendirmek isteyenlerin ilk sorusu bu sürenin uzunluğudur. Yani bacaktaki fazla yağlardan kurtulmak için yapılacaklardan sonra ne kadar süre içinde istediğimiz formda bir bacak yapısına sahip olabiliriz? Öncelikle bunu başarmak için istikrarlı ve ufak hedeflerle işe koyulmalısınız. 

Bacak Şekillendirmek İçin Yapılması Gerekenler 

Tüm sıkılaştırma ve bölgesel zayıflamalar için en önce yapılması gereken karar vermektir. Öncelikle bacaklarınızın görüntüsünden ve fazla yağlarınızdan rahatsız olduğunuzu fark ettiniz. Bu görüntüden kurtulmak için kararlı olduğunuza ve bu yola girmeye hazır hissettiğinizde bu yola başvurmanız gerekir. Çünkü yeterince istekli olmadığınızda egzersiz ve diyetleri yarıda kesebilirsiniz. Sonucu alamayınca hayal kırıklığına uğrayıp bir daha deneme cesaretini kendinizde bulamayabilirsiniz. Artık başlamaya hazırsanız ilk olarak bazı yeme alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekiyor.

Bacak şekillendirmek için yağsız yemekler yemeli ve günlük kalori miktarınızı doğru hesaplamalısınız. Bu noktada zorlanacağınızı düşünüyorsanız bir beslenme ve diyet uzmanından yardım alabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtularak bacaklarınızı şekillendirmeniz çok daha kolay olacaktır. Ayrıca sağlıklı beslenme ile vücudunuz daha zinde olacağından egzersizleri yapmakta zorlanma ihtimaliniz de azalacaktır. Bu sağlıklı yaşam tarzını benimserseniz verdiğiniz kiloları bir daha almayacak ve formunuzu da korumuş olacaksınız. 

1 43
Bacak Yağlarından Kurtulma Yöntemleri 36

Bacaklarınızı şekillendirme süresi kişinin fazla kiloları ve vücut şekline göre değişkenlik gösterir. Ama doğru yöntemler kullanıldığında herkes hayalindeki düzgün bacaklara sahip olabilir. Sadece azimli ve sabırlı olmak gerekir. Kısa süre içinde büyük beklentiler içine girmeyin. Uzun vadede sağlıklı kilo vermek ve spor yapmak vücut için en doğru olanıdır. Doğru beslenmeye başladıktan sonra yapmanız gereken artık bacak egzersizlerine başlamaktır. Bu egzersizlere başlamadan önce vücudunuzu alıştırmak yani ısınma hareketleri ile başlamanız gerekir. Mesela yarım saat bir yürüyüş ısınma için yeterli olacaktır. Isınma hareketi yapmadan direk egzersize başlamak istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir ve yaralanmanıza neden olabilir. 

Bacak Şekillendirmesi İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı beslenme ve egzersizlere başladınız ve adım adım bacak şekillendirme için gerekli olanları yapmaya başladınız. Bu yolda daha hızlı hedefe ulaşmak için yapmanız gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. Egzersize başlamadan önce içeceğiniz bir bardak şekersiz kahve içindeki kafein sayesinde hem sizi daha zinde tutar hem de yağ yakımını hızlandırır. Ayrıca beslenmede daha çok protein almak ve yağ oranını azaltmak çok daha kolay sıkılaşmaya yardım eder. Egzersizlerinizi yaparken doğru spor ayakkabı konforlu bir mat ve uygun ağırlıklar kullanmak önemlidir. Bacaklar kas oluşturmaya en müsait organlardır. O yüzden çabalarınız hemen sonuç verecektir.

2 43
Bacak Yağlarından Kurtulma Yöntemleri 37

Günde en az bir buçuk litre su içmekte unutulmamalıdır. Böylelikle vücuttaki toksinler de ter yoluyla atılmış olur. Egzersizlerle ilk başlandığı bacaklarda alışık olmadığı için kas ağrısı oluşabilir bu gayet normaldir. En fazla 1 hafta içinde vücut buna alışacak ve ağrınız olmayacaktır. Yine de egzersiz sonrası sade soda içerek magnezyum desteği alabilirsiniz. Böylelikle ağrılarınızın hafiflemesi de sağlanacaktır. Masaj da bacak şekillendirme konusunda destekleyici özelliğe sahiptir. Kan dolaşımını hızlandırdığı için şekillendirmeye yardımcı olur fakat tek başına yeterli olmaz. 

 Uzmanlardan Bacak Şekillendirme Hakkında Tüyolar

Egzersiz fizyolojisi alanında yüksek lisans sahibi diyetisyen Vera Kathryn 1 kilo yağ kaybetmek için 3500 kalori yakılması gerektiğini söylüyor. Haftada en fazla 1 ya da 2 kilo vermeyi hedeflemek gerektiğini vurgulayan uzman doktor en sağlıklı yöntemin bu olduğunu belirtti. Bacakları sıkılaştırmanın hızlı olmasını isteyenler için daha sıkı bir diyet ve daha fazla egzersiz öneriyor. Motive olmanın ve sabır göstermesinin bu yolda başarıya ulaşmada önemini de tavsiyelerine ekliyor. Sık sık kadınlar konferans görüşmeleri sağlayan Vera Kathryn bu konudaki bilgilerini insanlarla paylaşıyor.

 Bölgesel zayıflamanın normal kilo vermeye göre daha zor olduğunu fakat imkânsız da olmadığını belirtiyor. İlk hedef olarak tüm vücuda yönelik kilo verme egzersizleri yapılmasını gerektiğini söylüyor. Uzman doktor bu şekilde verilen fazla kilolardan sonra bölgesel zayıflama şekillendirmenin daha kolay olacağını da konuşmalarına ekliyor. Vera Kathryn şuanda Kardiyoloji Rehabilitasyon Klinik merkezinde çalışıyor. Klinik Egzersiz Fizyoloğu Uzmanı olarak görev almakta. Hastaları ise kronik kalp hastalığı olan kişilerdir. 

Bacak sıkılaştırma egzersizleri aynı zamanda kalçanıza da toparlayıp daha sıkı ve fit bir görünüme sokar. Bacak sıkılaştırmak için koşu bandı bisiklet ve kardiyo hareketleri yapabilirsiniz. Eğer bu egzersizleri evde yapmak istiyorsanız bunun içinde kolay yöntemler bulunuyor. Şekilli bacaklara ve fit bir görünüme sahip olmak aslında düşünüldüğü kadar zor değildir. Her gün evinizde yapacağınız birkaç egzersiz haraketliyle hayalinizdeki sıkı bacaklara kavuşmanız mümkün oluyor. Isınma hareketlerini yaptıktan sonra yere uzanın ve önce sağ bacağınızı 15 er kere yukarı kaldırıp indirin. Bu pozisyondayken sırt üstü dümdüz bir pozisyonda olmalı ve dizlerinizi kırmamanız önemli.

Sırasıyla aynı hareketi sol bacak için yapın. Bunu 3 er set halinde tamamlayın. Diğer egzersiz için yüz üstü ve dümdüz bir şekilde uzanın ve yine dizlerinizi kırmadan 15 er kez sırasıyla sağ ve sol bacağınızı yavaş yavaş yukarı ve aşağı kaldırıp indirin. Bisiklete biniyor veya yürüyüş yapıyorsanız bu egzersizleri haftada 3 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır. Sıkı bacaklara ve fit bir vücuda sahip olmak işte bu kadar kolaydır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
1
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir