Araştırmacılar Bir Erkeğin Neden Aşık Olduğunu 6 Sebeple Açıklıyor


-1
-1 Beğeni

ERKEKLER NEDEN AŞIK OLUR?

“Aşık olmak için yerçekimini suçlayamazsınız.” – Albert Einstein

Bir erkeğin bir kadına aşık olmasını sağlayan şey nedir? Bir erkeğin aşık olduğu kadın kim? Tüm dünyadaki kadınlar bunu çözmeye çalışıyor. Popüler toplum düşüncesi, kadınların erkeklere aşık oldukları gibi kadınlara aşık olmadıklarını göstermektedir.

İlişki koçu Bobbi Palmer, “Hayatında seninle süper bir kahraman olabileceğini hissettiğinde bir adam aşık oluyor. Kabul edildiğini, takdir edildiğini ve anlaşıldığını hissettiğinde ve sizi mutlu edebileceğini bildiğinde o sizin olacak!” diyor.

Kadınlar ve erkekler aynı duygulara sahipler ve erkekler kadınlara kendi özel şekilleriyle aşık olurlar. Araştırmacılar, nihayet erkeklerin kadınlara aşık olmasının birkaç nedeni olduğunu belirttiler.

1. Büyülendiklerinde

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı asik-olan-erkek.jpg

Erkekler genellikle bütün kadınlar tarafından sevilir. EHarmony CEO’su Grant Langston, “Cevap kulağa hoş gelmiyor ama bir kadına olan duyguları kritik bir kitleye ulaştığında bir erkek aşık oluyor. Onunla zaman geçirir ve kibar, sevgi dolu, şefkatli, sadık, eğlenceli, seksi ve belli bir ağırlığa ulaşan miktarlarda pozitif bir ruh olduğunu görür. Bir gün “Vay canına, bu kadını seviyorum.” Neden olduğunu bilmiyor olabilir ama aklı / kalbi derinden ona bir göz kırpar”.

Erkekler nadiren aşık olurlar, kadına aşık olmadan önce kadının bireysel kısımlarına aşık olurlar. Bireysel kadının kokusu bile, aşık olan erkeğin cazibesinin bir parçasıdır.

2. Onu Mutlu Yapacaklarını Düşündüklerinde

Erkeklerin kadınlara aşık olma sebeplerinden biri de onu mutlu edebileceğini hissetmesidir. Erkekler ve kadınlar, aşk söz konusu olduğunda aynı şeyi ister. Bir erkek bir kadına baktığında, kendisiyle yapışmış gibi hisseder. İki insan birbirine bağlandığında birbirlerini mutlu edebilirler. Erkekler bir kadını mutlu edebileceklerini düşündüklerinde, onu da mutlu edebileceklerini hissediyorlar.

3. Aşka Açık Olduklarında

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Aska-Acik-Olduklarinda.png

Medya, zor oynayan kadınlar fikrini sevdiği kadar erkekler de sevgi fikrine daha açık olan kadınlara aşık oluyor. Bir partnerde ne istediklerini bilen kadınlar, erkeklerin aşık olduğu kadınlardır.

“Bir erkeği gerçekten aşık eden şeyler derin bir duygusal bağlantıdır. Birine açık ve savunmasız kalmak konusunda kendinizi rahat hissettiğinizde, muhtemelen aşık olursunuz. Bir bütün olarak insanlar, etraflarındaki duvarları yıkmak için birilerine bağlı hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Sevgi dahil duvarlar kapalıyken, yalnızca gerçekten her şeyi hissedebiliyoruz ”diyor tanışma koçu James Preece.

Erkekler onu sevmeyi zorlaştıran bir kadına aşık olmak istemez. Araştırmacılar, erkeklerin kendilerine açık kadınlara daha açık olduğunu düşünüyorlar.

4. Sevildiklerini Hissetmek

Erkekler hissettiği için kadınlara aşık olurlar. Kadın erkeğe duygularında kendisini kabullendiğini ve onaylandığını hissettirdiğinde bu durum erkeğin tam olarak aşık olmaya hazır hissetmesini sağlayan bir duygudur. Erkekler sevildiklerini hissettiklerinde onlarda kadınlara sevildiklerini hissettirirler.

5. “EVET” Diyen Kadın

Hayatın sunduğu her şeye “evet” demeye hazır olan bir kadından daha iyi ne olabilir? Yeni ve egzotik yiyecekler denemek, yeni yerler keşfetmek ve yeni şehir ve ülkelere seyahat etmek…

“Büyük aksamalar olmadan hayatına uyan bir insan bulmak önemlidir. Erkekler, yüksek bakım gerektiren kadınlarla uğraşmaktan hoşlanıyor olabilir ancak evlendikleri kadınlar için bu geçerli değil. Yeni şeyleri keşfetmeye hazır olmayan kadınlar, erkeklerin aşık oldukları kadın türleri değildir.

6. Tutku ve Amaç

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Tutku-ve-Amac.png

Aşık olan erkekler, yaşam için hissettiği tutku ve amaç ile onun yanındayken yaşamda hissettiği tutku ve amaç ile aşık olur. Bir erkek bir kadına aşık olduğunda, tutku ile dolu olur ve ne kadar fazla tutku hissederse o kadar fazla sevgi hisseder. Bir kadın, yaşam için bir amaç hissettiğinde erkekler onun yanında yaşamayı düşünebilir. Bu da onların aşık olmasını sağlar.

Erkeklerin duyguları gizemlidir çünkü erkekler kendilerini toplum tarafından ifade etmeye teşvik edilmezler. Elbette, herhangi bir erkek bunun doğru olmadığını bilir ve kadınlar çoğu zaman erkeklerin de olduğu kadar derinde hissettiğini bulurlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-1
-1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz