Anksiyete Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir? Anksiyete Belirtileri Nelerdir?


Telaş ve kaygı psikolojik bir durum gibi görünse de sizi fiziki yapıdan da etkiler. Ortaya çıkan belirtiler halsizlik ve uykusuzluğa yol açar. Daha uzun etkilere neden olabilecek anksiyete bozukluğu birçok bireyde görülen hastalıklardan biridir. Korkuya kapılma ve endişeli olma durumu olarak bilinen anksiyete yaşanmış olaylar ile de bağlantılı olabilir.

Geçmişte yaşadığınız bir olay nedeni ile bu hastalığa kapılabilirsiniz. Kişisel bir olay ya da toplumda meydana gelen bir olaydan etkilenme durumunda meydana gelir. Anksiyete bozukluğu meydana geldiği zaman sinirli olma durumu ile karşılaşmak oldukça mümkündür. Hastaların çoğu en ufak bir olaya karşı sinirli olarak yanıt verdiği görülüyor.

Anksiyete Ve Yorgunluğun Ortaya Çıkma Belirtileri Nelerdir?

Belirtiler arasında ilk meydana gelen durumlar arasında endişe, korku ve sinirli olma durumu yer alır. Bu belirtiler ortaya çıktığı ilk andan itibaren konsantre olma durumunuzda zayıflık meydana gelir. Çünkü beyniniz bu durum ile başa çıkmanız için sizi uyarıp duracaktır. Bu durumda telaşa kapılıp midenizi harekete geçirirsiniz.

2 4
Anksiyete Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir? Anksiyete Belirtileri Nelerdir? 36

Midenizde oluşan ağrı ve kasılmalar bu durumu daha fazla tetikler. Kalp atışınız ve nabzınızda hızlanma meydana gelir. Sürekli gergin olma durumunda hissedebilirsiniz. Bu belirtiler ortaya çıktığından itibaren kendi başınıza vakit geçirmek isteyerek dış dünya ile ilişkinizin kesilmesine kadar neden olabilirsiniz. Ancak anksiyeteyi yenerek kaygılarınızdan ve korkularınızdan kurtularak mutlu bir yaşam sürdürebilirsiniz. 

Anksiyete Bozukluğundan Nasıl Kurtulabilirsiniz?


Birçok bireyin başına gelen anksiyete ve yorgunluk, sıkıntılı bir yaşam sürecine sürükler. Bu durumdan kurtulmak anksiyeteye kapılan her bireyin istediği durumlardan biridir. Kendi düşüncelerinizi kontrol ederek zihninizdekileri dışarıya atmak için her gün kendinize zaman ayırın. Sizi kaygılandıran durumlar neler ise onlar ile nasıl başa çıkacağınızı düşünerek çözüm yolu arayabilirsiniz.

1 8
Anksiyete Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir? Anksiyete Belirtileri Nelerdir? 37

Kafein içeren maddelerden uzak durmaya dikkat etmelisiniz. Uykusuzluğa neden olan kafein uyumadığınız süre boyunca daha fazla kaygıya düşmenize neden olabilir. Kendinizi huzurlu hissetmek için günlük egzersizler yapabilirsiniz. Meditasyon yöntemi ile rahatlayabilirsiniz. Uyumadan önce huzurlu müzikler dinleyebilirsiniz. Kendinize ayıracağınız vakitler sayesinde anksiyetenizi zamanla yenebilirsiniz. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir