Amerika Dil Kursu Eğitimi Tüm Detaylar Burada


Amerika dil kursu eğitimi almak amacıyla yolculuk etmek isteyen veya başvuru yapmak isteyenler, ilgili vize aşamaları yerine getirmekte olup faklı vize tipi ile Amerika’ya gitmek kişiye eğitim hakkını tanımaz. Bu sebepten ötürü seyahat amacına uygun olarak doğru vize seçmek önemli olup Amerika Birleşik Devletlerinde İngiliz eğitimi alıp sonra Türkiye de üniversite eğitimine devam edecek kişi ülkede bulunan üniversitelerden gerekli belgelerin giderilmesi ile Türkiye de eğitim alabilmektedirler.

Amerika birçok farklı ülkelerden gelen insanların aynı  yer de  yaşayabileceği kozmopolit bir devlet olmak ile birlikte milyonlarca fazla yabancı nüfus ile kültürel bir zenginliğe sahiptir. Dolayısıyla Amerika dil okuluna gidenlerin öğrencilerin çok fazla deneyimli pratiklik yapan öğrenciler ile birlikte eğitim alabildikleri için kendilerini rahat ifade edebilmektedirler. Ayrıca Amerika dil kursu eğitimine  gidip eğitim almak isteyen öğrenciler için pek fazla seçenekleri bulunmaktadır.

Amerika Dil Eğitimi Kursu İçin Vize Nasıl Alınır?

Amerika’ya dil kursu eğitimi için gitmek isteyenler kişiler Amerikan konsolosluğuna gidip vize görevlileriyle mülakat yapmak zorunda olup bu mülakat süresi zarfında öğrenci evraklar ile birlikte Türkiye ile bağları olduğunu kanıtlayıp konsolosluk çalışanlarına tekrar Türkiye ye geri döneceğini ve  bunun için gerekleri sebepleri açıklamak zorundadırlar. Amerika dil kursu eğitimi için seyahat edecek öğrencilerin  Türkiye’de düzgün bir eğitim geçmişi, iş, aile bağları iyi olup ta not ortalaması yüksek olan öğrencilerin Amerika dil  eğitimi almaları konusunda daha önceliklidirler. Fakat kime vize verilip verilmeyeceği belirleme yetkisi tamamıyla Amerikan konsolosluğuna aittir.

1 30
Amerika Dil Kursu Eğitimi Tüm Detaylar Burada 36

Tüm bu şartları taşıyan eksiksiz ileten kişiler vize talebi de reddedilebilir.  Amerika’da her eyalette dil okulu bulmak mümkündür. Lisans ve yüksek lisans veya doktora eğitimini Amerika da tamamlamak isteyen öğrenciler dil eğitimi kursunun üniversite   kampüsün de alıp deneyim olanakları tanımak gibi avantajlar sağlayacaktır. Amerika dil kursu eğitimi süresi boyunca öğrencilerin günlük hayat pratiğini geliştirmek adına aile yanında konaklama imkânı verilmektedir. Konaklama genellikle okul tarafından kontrol edilerek gerçekleştirilir Ve ayrıca bu konaklamalar yarım pansiyon şeklinde konaklamalar olarak talep edilebilir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler ve Şartlar

Amerika  dil kursu eğitimi almadan önce vize işlemleri için belgeler şu şekilde  olup pasaport en az 6 ay daha geçerliliğini koruyor olması, biyometrik fotoğraf, vize başvuru formu web sitesi üzerinden online olarak doldurulan, okul tarafından kabul edilmiş kayıt kabul belgesi, öğrenci harç bedeli ödeme makbuzu ve eğitim ve seyahat  masraflarının karşılandığını kanıtlayan gelir vergisi ayrıca kişinin yaşadığı ülkeye geri döneceğine dair kanıt. Aile üyelerinin eğitim ve iş durumunu kanıtlayan belge, talep dilekçesi İngilizce dilince yazılmış olan ve son olarak da konaklama yani eğitim süresi zarfında nerede konaklayıp kalacağını ve hangi tarihlerde seyahat edeceğini gösteren belge ve benzeri olması gerekleri bulundurmak zorundadırlar.

Amerika öğrenci vizesi başvuru sahibinin 3 ay öncesine kadar yapılması gerekiyor. Bu sebeple vize başvuru prosedürlerin  yerine getirilmesi gerekli evrakların temini için işlerin kısa sürede başlatılması olmalıdır. Ayrıca randevu kaydının site üzerinden  öğrenci vizeleri sonuçlanma süresi genellikle 5 veya 7 iş günü içerisinde değişmekte olup bunun yanında randevu işleminin ne zaman verildiğinin tarihi ne kadar süre içinde dosyanın işleme alındığı önem taşımaktadır. Aksi halde yaşanacak gecikme gibi durumlarda elçilik konsolosluk sorumlu olmayacaktır.

2 28
Amerika Dil Kursu Eğitimi Tüm Detaylar Burada 37

Amerikan öğrenci başvuru sonuçları görevli konsolosluk  görevlileri tarafından kişilere bilgilendirilmektedir. Amerika  dil kursu eğitimi  için gerekli evrakların sunulması vizenin onaylanacağı anlamını taşımamakta olup bunun yanı sıra vize başvurusu reddedilenler yeniden başvuru yapabilmektedirler. Ancak yeni bir başvuru yapılması için bu yapılan bütün süreçler sıfırdan başlar ve gerekli bütün evrakları yeniden almak zorundadırlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir