Ameliyatsız Yüz Germe (Evde Yapılan Basit Yollar)


Ameliyatsiz Yuz Germe
Ameliyatsız Yüz Germe (Evde Yapılan Basit Yollar) 38

Yaş ilerledikçe cildin kırışması, tonunu ve elastikiyet özelliğini kaybetmesi normaldir. Güzellik endüstrisi bu amaçla kişileri krem ve losyon kullanmakla beraber bu alanda yapılan estetik ameliyatlara itmektedir. Ancak yapılan çalışmalara göre, yüz egzersizleri yapmak yüzdeki dolgunluğu arttırıyor ve daha genç bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.

Cilde daha eşit bir görüntü vermek için, cilt altında yer alan kasları sıkılaştıracak yüz egzersizleri yapılabilir. Bu egzersizler ayrıca yüzdeki dolaşımı arttırır ve kollajen üretilmesini de etikleyebilir.

Yüz kaslarını için yapılan egzersizler için özel bir ekipman gerekmez ve bu hareketlerin çoğunu evde boş zamanlarınızda yapabilirsiniz.

Sfenks Gülümsemesi

Gülümsemek için ağzınızın köşelerini yukarı doğru kaldırın. Gözlerinizi bu gülümsemede hareketsiz tutarak, göz diplerini kırıştırmaktan kaçının. Bu egzersizi günde 3 ya da 4 kez tekrarlayın. Ağız çevresindeki kırışıklıkları önlemek için bu egzersiz oldukça yararlıdır.

Sürpriz İfadesi Egzersizi

Surpriz Ifadesi Egzersizi
Ameliyatsız Yüz Germe (Evde Yapılan Basit Yollar) 39

Gözlerinizi bir sürpriz karşısında şaşırmış gibi büyükçe şaşkın bir ifade ile açarak büyütün. Beş ila on saniye kadar karşınızdaki bir nesneye odaklanın. Bu egzersizi dört kez tekrar edin. Bu egzersiz alın kaslarının çalışmasını sağlıyor ve daha düzgün bir hale getiriyor.

Kabarık Yanaklar Uygulaması

Ağzınızı kapatarak yanaklarınızın içini hava doldurun ve dışarı doğru şişirin. Yanaklarda biriken havayı bir yanaktan diğerine doğru kaydırın. Bu şekilde yanaklarınızda bir gerilim hissedeceksiniz. Nefes almakta zorlanana kadar bu uygulamayı devam ettirin. Yanaklarınızı sıkı tutmaya yardımcı olması için bu egzersizi üç kez tekrar edin.

Hava Öpme Egzersizi

Dudaklarınız ileriye doğru büzüştürün. Bunu yaparken kaşlarınızda bir oynama olmamasına dikkat edin. İki parmağınızı dudaklarınıza sıkıca yerleştirin ve üflemeye çalışın. Bu hareketi üç ya da dört kez tekrar edin. Bu egzersiz dudakları güçlü tutmaya yarar.

Aslan Yüzü Uygulaması

Aslan yuzu uygulamasi
Ameliyatsız Yüz Germe (Evde Yapılan Basit Yollar) 40

Ellerinizi yumruk haline getirin ve yüz kaslarınızı çok sinirlenmiş gibi gererken burnunuzdan nefes alın. Daha sonra eş zamanlı olarak ellerinizi açın, gözlerinizi büyütün ve ağzınızı açarak dilinizi dışarıya doğru çıkarın. Bu egzersiz yüzdeki kasların gerilmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olur.

Balık Suratı Pozu

Balik Surat Pozu
Ameliyatsız Yüz Germe (Evde Yapılan Basit Yollar) 41

Yanakların iç kısmını ağız içine doğru emerek dudaklarınızı balık yüzüne benzer bir hale getirin. Bu hareketi beş kez tekrar edebilirsiniz. Bu hareket yanakları ve dudakları sıkılaştırır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir