Alfa Lipoik Asit ile Yaşlanmayı Durdur!


0

Alfa lipoik asit, yaşlanmayı ve iltihaplanmayı önleyen birincil antioksidan olarak cilt bakımı konusunda önemli bir yer teşkil etmektedir.. Birçok marka cilt ürününde yer alan bu güçlü metabolik doğal maddenin, cilt hücrelerinde enerji üretimi de dahil olmak üzere cilt bakımı için birçok faydası vardır. C ve E vitaminlerinin yenilenmesi, hücresel inflamasyonun azaltılması; yeni model kollajene yardımcı olan AP-1’in uyarılması ve cildin güneşe maruz kalma dahil bir çok şeye etkisi vardır.

Evrensel Antioksidan

Metabolik antioksidan alfa lipoik asit genellikle “evrensel antioksidan” olarak adlandırılır çünkü hem suda hem de yağda çözünür. Kombine E ve C vitaminlerinden 400 kat daha güçlüdür. Bu maddenin belki de en değerli özelliği, cildin yüzeyine ve cilt hücre zarına nüfuz etme kabiliyetidir. Sonuç olarak alfa lipoik asit, cilt hücresinin hem içinde hem de dışında yarar sağlar.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Alfa-Lipoik-Asit.jpg

Kozmetik özellikleri

Alfa lipoik asit, peeling kapasitesini artırarak veya ölü cilt hücrelerinin cildin yüzeyinden alınmasını sağlayarak cildi pürüzsüzleştirme yeteneğine de sahiptir. Ek olarak bu güçlü küçük antioksidan, yağ bezlerinin üretimini düzenler, çünkü düşük veya aşırı üretim gözenekleri tıkayabilir. Ayrıca gözlere yardımcı olur ve çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Cilt rengi artar ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırmak için gözenek boyutu en aza indirilir. Son olarak, alfa lipoik asidin Dallas, Teksas Uluslararası Kraniofasiyal Enstitüsü’nden Dr. David Genecdov tarafından yapılan bir çalışmada yara dokusunu iyileştirdiğini gösterilmiştir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Alfa-Lipoik-Asitin-ozellikleri.jpg

Nicholas Perricone, günde 300 miligram oranında içten alfa lipoik asidin alınmasını, yüze ve vücuda uygulanmasını önerir. Hem mağazalarda hem de sağlık mağazalarında çok sayıda cilt losyonu ve kremi mevcuttur. Genellikle kremler ve losyonlar, cildi sıkılaştırıcı etkisi olan bir nörokimyasal olan C vitamini ve DMAE ile birlikte alfa lipoik asit ile birlikte satılır.

Tarihi ve Kavram Yanılgıları

Vücudun hücrelerinde alfa-lipoik asit, dihidrolipoik aside dönüştürülür. Alfa-lipoik asit, kalbin sağlığına katkıda bulunan bir omega-3 yağ asidi olan alfa linolenik asit ile aynı değildir. Bilim adamları ilk olarak 1950’lerde alfa-lipoik asidi keşfettiler ve bunu 1988’de bir antioksidan olarak kabul ettiler.

Ek Yararları

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Alfa-Lipoik-Asitin-yararlari.jpg

Alfa lipoik asidin kalp hastalığı, felç, diyabet, parkinson hastalığı ve Alzheimer hastalığı gibi yaşa bağlı birçok hastalığı önlediği veya tedavi ettiği söylenir.

Alfa lipoik asit araştırmaları daha yeni başlıyor. Önerilen günlük seviyeler ve bu antioksidanın size nasıl fayda sağlayacağı konusunda doktorunuza danışın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz