Alarm Sistemi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli


Günümüzün gerek evlerde ve gerekse iş yerlerinde en önemli olan konulardan biride güvenlik olmuştur. Güvenliğin sağlanması ve başta hırsızlık olaylarına karşı önlem alınması için de iyi ve kaliteli bir Alarm Sistemi ihtiyacı doğuyor.

Alarm Sistemleri Ne İşe Yarar?

Alarm sistemlerinin ilk amacı insan can ve malını korumaktır. Hırsızlık, yangın, gaz kaçağı gibi birçok durumda insanlar İskenderun alarm ve kamera sistemini kullanmaktadır. Araştırmalar insanların işlerini ve ailelerini hırsızlıktan korumak için pek çok şey düşündüklerini gösteriyor.

Bunun için en önemli güvenlik önlemlerinden biri de alarm sistemidir. Çoğu güvenlik şirketi bu sorunla çalışır ve onu destekler. İyi kamera sistemlerine sahip olmaları çok önemlidir. Alarm siteminin istenmeyen her türlü harekete karşı duyarlı olması beklenir.

Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Alarm paneline bağlı çeşitli detektörler ve sensörler tarafından istenmeyen bir durum tespit edilirse bunu kontrol paneline gönderir ve alarm paneli gelen alarm durumuna göre alarm verir. Alarm Sistemi, çevreden gelen zararlı uyarıcılara karşı, mülk sahibine ve istenirse emniyet birimlerine haber verir. Bu haberler ışık, ses veya telefon ile çevreye iletilir. Söz konusu sensörler sayesinde yabancı hareketlilikleri, kapı zorlamamaları gibi olumsuzluklar hemen fark edilir.

1 29
Security alarm keypad with male hand, closeup

Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemi

Kablolu ve kablosuz olmak üzere iki alarm sistemi vardır. Alarm Sistemi yapılacak yerde kablolu bağlantı kurmak zor ise kablosuz alarm sistemi bağlantısı kurmak gerekir. Ancak kablolu alarm sistemi bağlantısı daha iyi hizmet vermektedir. Kablosuz bir alarm sistemi, kablolu bir alarm sisteminden daha ucuzdur ve daha iyi çalışır. Kablosuz alarm sistemi sadece kablolamanın mümkün olmadığı evlerde kullanılmaktadır.

Alarm Sistemi Kurulumu

Profesyonel bir güvenlik sistemi firması tarafından alarm sistemi yapılmaz ise bu birçok problemin yaşanacağının göstergesidir. Alarm sistemi kurmak ciddi ve güvenlik yoğun bir iş olduğundan, ucuz işçilik veya başka nedenlerle iyi bir güvenlik sistemi yöneticisi tarafından yapılmadığı takdirde, sistemi kurduran kişi ve bazen ev sahipleri veya iş yeri sahipleri için büyük sorunlar yaratabilir.

2 27
Alarm Sistemi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli 36

Yanlış alarm nedeniyle alarm sistemi kurmuş olanlar, kurmamış olmayı dileyebilirler. Temel olarak bu sistemler ana kasa, hareket detektörü ve şifreleme panelinden oluşmaktadır. Hırsız alarm sistemleri satın alırken ve kurarken dikkat edilmesi gerekenler. Dilediğiniz takdirde ev ve işyerlerinize ve hatta araçlarınıza kaliteli ve güvenilir Alarm Sistemi uygun fiyatlarla takılır.

Alarm Sistemleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Satın alınacak ürün iyi bir markadan özenle seçilmelidir. Ucuz ve bilinmeyen bir marka tercih edilmemelidir. Alarm Sistemi kurulurken mutlaka profesyonel bir güvenlik sistemi yöneticisi tarafından yapılmalıdır. Piyasada alarm sistemi kurulumunu anlamayan ve alarm sistemleri satan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan ürün sahibi olan kullanıcılar ciddi sorunlar yaşamaktadır. Kullanılacak alarm sisteminin ve markanın yeterli yedek parça bulabilmesi önemlidir. Alacağınız alarm sistemi panosu üzerinde haberleşme fonksiyonlarının olup olmadığına dikkat ediniz.

Alarm kurulumu sırasında alarm çaldığında sistemin verilen telefonları çalıp çalmadığı kontrol edilmesi gereken noktalar arasındadır. Ayrıca, alarm sisteminde bir arıza olması durumunda 7/24 ulaşılabilecek bir firma numarası ve firma bu konuda firma ile anlaşmalıdır. Montajı yapılacak ürünün yetkili kişiler tarafından montajı da son derece önemli, yapılacak bir hata ürününüzün garanti kapsamı dışına çıkmasına neden olabilir. Alarm sistemi satın alırken garanti şart ve koşulları da önemli.

Sistem satın alırken satıcı firma ile sözleşme imzalanmalıdır. Sözleşme imzalanırken sizden kredi kartı bilgileri istenecek ve her ay kredi kartından otomatik olarak belirli bir ücret kesilecektir. Her türlü can ve mal güvenliğiniz için en son teknoloji ürünü alarm sistemlerini alabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir