Ağrılı ve Akneli Sivilcelere Nasıl Son Verilir?


Cilde derin biçimde işlemiş olan sivilceler son derecede ağrı yapmaktadır. Bu tip sivilcelerin meydana gelmesi konusunda hormonlar ve aşırı derecede çalışan yağ bezleri de neden olabilmektedir. Aynı zamanda da bu noktada kullanılacak olan bazı ilaçlar da herhangi bir fayda sağlamamaktadır. Bunun için cildiye uzmanlarına yönelmek ve onların yönlendirmeleriyle hareket etmek faydalı olacaktır. Oluşan iltihap, kızarıklık ve ağrıları giderme konusunda en uygun yöntemleri cildiye uzmanları verebilecektir. Aynı zamanda da gelecekte de aynı tip bir durumla karşı karşıya kalmamak adına önlem almak da son derecede önemlidir.

Agrili ve Akneli Sivilcelere Nasil Son Verilirr
Ağrılı ve Akneli Sivilcelere Nasıl Son Verilir? 36

Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cilt yüzeyinde uzun süredir var olan sivilceye dair tedavi süreçlerinde ilk olarak derinlik oranını test etmekte fayda vardır. Bu konuda kişilerin kendi başlarına hareket etmeleri söz konusu aknelerin yırtılmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden cildiye uzmanlarına yönelerek, sivilcelerin içerisinde var olan sıvıların boşaltılmasına dair taleplerde bulunmak gerekebilir. Doktorlar bu noktada sivilceleri iz bırakmadan ve herhangi bir enfeksiyona neden olmadan yok etme konusunda gereken desteği verecektir. Cilt yüzeyinde bulunan kistler de bu sayede daha kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Aknelere dair tedaviler esnasında steroid iğneleri de kullanılabilmektedir. Cildiye uzmanları sivilceli bölgelere bu maddeleri enjekte edebilmektedir. Bu sayede de iltihap ve ağrı oranında ciddi olumlu sonuçlar elde etmek söz konusu olabilmektedir. Sivilcelerin en fazla 3 gün içerisinde iyileşmesi gibi bir durum ortaya çıkabilecektir.

Sivilceli cilt yüzeyine tropikal kremleri uygulamak da etkili bir sonuç verebilmektedir. Doktorların reçeteli bir biçimde verdiği bu ilaçların düzenli ve belirtilen biçimde kullanılması kesin sonuç elde etmede etkili olacaktır. Ancak yan etkilerin baş göstermesi durumunda da doktorlarla yeniden iletişime geçilmesi gerektiği ifade edilmektedir.

Sivilcelere dair önlem teşkil edici ilaçlar da kullanılabilir. Bu tip oluşumların önüne geçmek adına da cildiye uzmanlarına danışarak, antibiyotik tedavisine başlanabilmektedir. Bu yönde bir tedavinin sonuç vermemesi halinde de A vitaminine yönelmek etkili olacaktır. Aynı zamanda da izoretinoin içeren ilaçlar da tavsiye edilse de son çare olarak görülmektedir. Bu tip ilaçların yan etkileri konusunda dikkatli olmak ve gerekmedikçe de kullanmamak son derecede önemlidir.

Agrili ve Akneli Sivilcelere Nasil Son Verilirrr
Ağrılı ve Akneli Sivilcelere Nasıl Son Verilir? 37

Sivilce Tedavisine Dair İpuçları

  • Yeni aknelerin ortaya çıkmasını engellemek adına ciltle sık sık temas etmekten kaçınmak gerekmektedir.
  • Yağ bazlı makyaj ürünlerinden de kaçınmak gerekmektedir.
  • Uyku öncesinde makyajların muhakkak çıkarılması ve kişilerin yüzlerini en az iki kez temizleyerek yıkamaları gerektiği de ifade edilmektedir.

<h2>Sivilce Konusunda Dikkate Alınması Gereken Uyarılar</h2>

Kişilerin kendi başlarına sivilceleri boşaltmaları durumunda yara izi ve iltihap gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden tedavi sürecinin daha da uzamaması adına bu yoldan kaçınmaları gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir