Ağızda Çıkan Pamukçuklara Çözüm Önerileri


Candida albicans mantarının aşırı derecede üremesi ile beraber oral pamukçuk meydana gelir. Ağızda yaşanan pamukçuk ağzın dil ve yanaklarda görülen beyaz lekelerle baş göstermesidir. Bu lekeler son derece ağrılı ve olası bir çizik sırasında ise kanama yaşanan lekelerdir. Ağızda yaygın bir şekilde görülen bu bakteriler büyümeden kontrol edilebilir. Tehlikeli bir bağışıklık sistemi ya da aşırı miktarda antibiyotik sağlıklı bakterileri de öldüreceğim den dolayı bu konuda daha dikkatli davranmak gerekir. Ev tedavisi için bazı önemli prebiyotikler tüketmek gerekir.

Prebiyotiklerin Önemi

Vücut için son derece gerekli olan ve bakterilerin yenilenmesine yardımcı olan takviye gıdalara probiyotik denir. Probiyotikler, Candida mantarını öldürmezler. Fakat bu mantara karşı savunmaya geçen sağlıklı bakterilerin üremesine yardımcı olur. Probiyotik en çok acidophillus takviyeleri ve yoğurt içerisinde bulunur. Ev yoğurdu pamukçuk tedavisinde ve sindirimi iyileştirmede büyük bir role sahiptir. Çünkü içerisinde milyonlarca sağlıklı bakteri bulunur. Yoğurt tüketirken özellikle yoğurdun sade ve şekersiz olmasına dikkat etmek gerekir.

Ağızda Pamukçuk Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey | Probiyotix

Bol Ağız Durulması Yapılmalıdır

Ağızda bulunan sağlıklı bakteriler öldürerek pamukçuğa karşı Kalkan görevi görürler. Pamukçuk için kullanılan elma sirkesi vücutta bulunan kandida varlığını düzenleyebilen doğal enzimleri sahiptir. Elma sirkesi sayesinde vücut PH seviyesini kontrol eder. Pamukçuk tedavisinde ise büyük bir fayda sağlayan elma sirkesi iyi bir çözüm yoludur. Pamukçuk için her gün 1 çorba kaşığı elma sirkesi kesinlikle kullanılmalıdır. Elma sirkesinde bulunan tat ve koku pamukçuğa karşı savaşır. Eğer elma sirkesini tek başına tüketemiyorsanız sirkeyi, su ile yumuşatabilirsiniz.

Ağız içi yaraları için hangi bölüme gidilir? Ağızda uçuk, AFT, siğil için  hangi doktordan randevu alınmalı? - Sağlık Haberleri

Bitkisel Ürün Takviyeleri

Bitkisel takviyeler sağlıklı bir vücut için oldukça önemli güce sahipler. Çünkü bu bitkisel takviyeler içerisinde vitamin ve mineral bakımından zengin içerikler bulunur. Bitkisel takviyeleri kullanırken doğru tercihler yapmak ve hekimlerden kesinlikle yardım almak gerekir. Paudarco kabuğu, çay ağacı yağı gargara şeklinde kullanıldığında ağız içi mantarlarına oldukça iyi gelir. Gargara yaparken özellikle çay ağacı yağını yutmamak gerekir. Çünkü bu ürün zehirlidir ve kullanım sırasında bir doktordan yardım alınmalıdır.

Maya Enfeksiyonundan Kurtulmanın Doğal Sırları

Maya enfeksiyonu herkesin vücudunda belli bir miktarda bulunur. Enfeksiyonun çoğalması ile mayanın çoğalması ile beraber olarak başlar. Maya denilen enfeksiyon, daha çok vücutta kaşınmaya ve yanmaya neden olduğu için bu enfeksiyondan doğal yollarla kurtulmak mümkündür. Maya enfeksiyonuna en iyi gelen ürünlerden biri de yoğurttur. Maya enfeksiyonunun bulunduğu tüm alanları yoğurt sürmek oldukça iyi gelecektir ve yanmayı ortadan kaldıracaktır. İsteyen kişiler yoğurdu su banyolarında da tercih edebilirler.

Maya enfeksiyonu vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilir. Bu enfeksiyon bayanlarda genital bölgede görülür. Genital bölgede meydana gelen bay enfeksiyonu için en iyi doğal çözüm yoğurttur. Yoğurdu genital bölgeye tampon şeklinde uygulamak iyi gelecektir.

Ayrıca görülen Maya enfeksiyonu için sarımsak da tercih edilebilir. Bu konuda sarımsak da başarılı bir role sahiptir. Sarımsak dışında Maya enfeksiyonuna karanfil de iyi gelir. Genital enfeksiyon için bölgedeki PH derecesini düşürmeye yardımcı olacak kızılcık suyu da kullanılabilir. Acidophilus tabletlerini kapsül şekilde alıp fitil gibi kullanmak gerekir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir