Ağırlık Kaldırarak Kol Kası Yapılır mı?


Kol kaslarını geliştirmek ve var olan kas hücrelerinin sayısını arttırmak adına yeniden şekillendirmek için kasların yorulması gerekmektedir. Bu konuda 10 kiloluk bir başlangıç her zaman yeterli olacaktır. Aynı zamanda da giderek rutini değiştirmek de kol kaslarının ebatlarını da değiştirecektir.

Genel Eğitim Programları

Göğüs presli ve omuz presli dambıl biçimindeki egzersizleri yapmak adına pazı kasları da devreye girerek çalışmaya başlayacaktır. Aynı zamanda da kürek çekme gibi sırta bağlı egzersizleri de yapacak olan kişilerin kol kasları da aktif olacaktır. Bu şekilde bir antrenman rutinini gerçekleştirecek olan kişilerin biseps, triseps ve deltoidlerine bağlı dengeli bir sonuç almaları söz konusu olabilecektir.

10 Kilo Kaldirarak Kol Kasi Yapilabilir Miiii
Ağırlık Kaldırarak Kol Kası Yapılır mı? 36

Yavaş Tempo Bukleler

Kas kütleleri meydana getirmek için başlangıçta yeterli bir ağrılığı tercih etmek gerekmektedir. Bisepslere bağlı en fazla 6 seti gerçekleştirmek adına da etkili bir çözüm olacaktır. Bunun yanında dambıllarla kolları kıvırarak bukleler yapma hareketleri sonrasında daha aktif bir pazı meydana getirmek de mümkün olacaktır.

Hızlı Tempo Bukleler

Hızlı tempolu biçimde daha hareket ederek daha büyük pazıları meydana getirmek söz konusudur. Aynı zamanda da bu konuda ister istemez gövdenin hareket edeceği söylense de bu noktada gövdenin sabit tutulması da gerekmektedir.

10 Kilo Kaldirarak Kol Kasi Yapilabilir Mii
Ağırlık Kaldırarak Kol Kası Yapılır mı? 37

Negatif Yöndeki Bukleler

Negatif set antrenman programları son derecede kısa sürede gerçekleştirilmeli ve bisepslerin daha da etkili bir biçimde çalışması da sağlanmalıdır. Kasların kasılmasını sağlamak ve uzatmak adına da önemli bir yöntemdir. Tek bir seti 6 ile 8 arasında tekrarlama doğrultusunda gerçekleştirilebilecek olan bir yöntemdir.

İzometrik Kasılmalar

İzometrik kasılmalar doğrultusunda hareket etmekle beraber biseps bukleleri meydana getirmek bisepsleri tek bir doğrultuda gerçekleştirme konusunda önemli bir yerde bulunmaktadır. Dambılları kaldırıp indirme sürecinde bekleyerek kasların daha da etkili bir hal gelmesi de sağlanabilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir