ABC Diyeti Nedir?


ABC terimi iki farklı diyete işaret edebilir: Robert S. Wieder tarafından geliştirilen ABC diyeti veya Ana Boot Camp diyeti. Bu diyetlerin her ikisi de kilo kaybı için ciddi kalori kısıtlamasına dayanır ve hiçbiri uzun vadede sağlıklı kalmak için ihtiyacınız olan beslenmeyi sağlamaz. Yeni bir diyete başlamadan önce doktorunuzla konuşun.

ABC Diyeti

Robert S. Wieder tarafından oluşturulan ABC Diyeti mevcut tüm moda diyetlere komik bir yanıt olarak geliştirildi. ABC Diyeti sadece A, B ve C harfleriyle başlayan belirli yiyecekleri yemeyi içerir. A seçenekleri arasında abalone, antilop, kuşkonmaz ve elma bulunur. B seçenekleri arasında beluga havyarı, bulyon, soya peyniri ve baget bulunur. C grubu pazı, kereviz, ketçap ve havuç içerir. Bu diyet sadece hiciv olarak yazılmıştır.

Ana Eğitim Kampı Diyeti

Ana Eğitim Kampı veya ABC Diyeti internetteki anoreksiya forumları aracılığıyla popüler oldu. Diyet, anoreksinin bir hastalık değil bir yaşam tarzı seçimi olduğunu iddia ederek anoreksiya yoluyla kilo kaybını teşvik etmektedir. Bu ABC diyeti, her gün tüketmenize izin verilen kalori sayısını listeleyen 50 günlük bir yemek programı içerir. Çoğu gün 0 ila 500 kalori almanıza izin verilir. Bir gün 800 kalori almanıza izin verir. Diyet, 100 ila 200 kalori tükettiğiniz günler ve 400 ila 500 kalori tükettiğiniz günler arasında dalgalanmanın, vücudunuzu açlık modundan uzak tuttuğu ve kilo vermenizi sağladığı fikrine dayanmaktadır.

Uyarılar

Asla anoreksiyi destekleyen bir diyet planına uymayın. Anoreksiya, yiyecek ve kilo saplantıları ile karakterize çok ciddi bir yeme bozukluğudur. Anoreksi, yorgunluk, baş dönmesi, uykusuzluk, kabızlık, kuru cilt, düşük tansiyon, düzensiz kalp atışı ve aşırı kilo kaybı gibi bir dizi fiziksel semptomlara yol açabilir. Hastalık ayrıca anemi, kemik kaybı, kalp hastalığı, böbrek problemleri, elektrolit dengesizliği ve gastrointestinal problemler gibi çeşitli komplikasyonlara neden olabilir. İleri aşamalarında, anoreksi ölümcül olabilir.

5d78c68145d2a023a0d34e41
ABC Diyeti Nedir? 35

Hususlar

Kalorileri ciddi şekilde sınırlamak, başlangıçta kilo vermenize yardımcı olabilirken, yavaşlamak için bazal metabolizma hızınızı veya BMR’nizi tetikler. Bu, uzun vadede kalori yakma yeteneğinizi etkiler ve normal yemeye devam ettiğinizde kilo almanıza neden olabilir.

Sürdürülebilir kilo kaybının zaman aldığını hatırlamak önemlidir. Kilo vermenin en iyi yolu, düzenli egzersiz yaparken ihtiyacınız olan tüm besinleri sağlayan dengeli bir diyet uygulamaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
1
hate
confused confused
2
confused
fail fail
1
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
1
omg
win win
1
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir