50 Yaş Üzeri Erkeklerin Dikkat Etmesi Gerekenler


50 yaş üstü erkekleri ilgilendiren bir paylaşımı sizler için hazırladık. Düzenli olarak yapılan kardiyovasküler egzersiz, kalp hastalığı riskinizi önemli ölçüde azaltacaktır. Belki iş ve aile sorumluluklarınızı hayatınız üzerine devralıncaya dek çok egzersiz hareketleri yapardınız; ya da belki de hiç egzersiz yapmakla uğraşmadınız. Her iki durumda da, egzersiz yapmaya start vermek için şimdiki zaman gibi bir zaman kesinlikle yoktur. Ama bu konuya nereden ve nasıl başlamalısınız. Özel olarak “belirli bir yaşta” olduğunuzda, ilk önce yavaş yavaş ilerlemek çok daha iyi bir güç temeli oluşturacak ve daha yaşlı olan sporcuların eğilimli olduğu yaralanmaları yüksek oranda önleyecektir.

Sağlam Bir Temel Atmadan Önce

Egzersizle ilgili kaybedilen zamanı geri almak istediğinizde, böylece bir egzersiz rutinine atlama ihtiyacı duyacaksınız. Fakat oluşan ağrılar, acılar ve şikayetler sizi yere serecek şekilde yaralanabilirsiniz ve 55 yaşına kadar altılı paket için yaptığınız tüm planlarınız suya düşecektir. Bu, hedeflerinize ulaşmanızda izlenecek hiç  iyi bir yol değildir.

50 yaş üzerindeki erkekler için yapılacak olan en iyi egzersizler, bir kuvvet ve kardiyovasküler zindelik temeli oluşturarak başlayıp daha sonra zaman içinde güçlendikçe buna dayanarak aşama aşama ilerler. Başlangıç ??aşaması aynı zamanda denge sağlama, uygun koordinasyon ve çevikliği geliştirmek için belirli olan egzersizler içerir. Bu birinci aşama, büyük kasları asla oluşturmayacak, fakat sizi kas gelişimi üzerinde çalışacağınız ve daha da güçleneceğiniz bir sonraki önemli bir detay olan eğitim aşamasına taşıyacaktır.

1 33
50 Yaş Üzeri Erkeklerin Dikkat Etmesi Gerekenler 36

Kardiyo İle İlk Aşamaya Geçin

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ile , yalnızca daha aktif konumda olma ama egzersizi hiç bir türlü yapmıyorum diyor iseniz düzenli olarak kardiyo ile başlamanız gerekir. Bu sizin için harika bir başlangıç olacaktır. ABD’de erkekler için ölümlerin başlıca sebebi olarak kalp hastalığı dikkati çekmektedir. Kardiyovasküler sağlık sorunu genellikle 50 yaş üzerindeki erkek bireyler için oldukça önemlidir. Daha fazla yürüyüşe çıkmak, merdivenlerden yukarı çıkmak ve mahalle aralarında bisiklet kullanmak, zindeliği ve performansı yükseltmeye başlamanın en etkili yolları arasındadır.

1 34
50 Yaş Üzeri Erkeklerin Dikkat Etmesi Gerekenler 37

Sağlık ve İnsan Hizmetleri Egzersiz Öneriyor

Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı görevlileri yetişkinler için hafif tempoda yürüyüş veya yavaş koşu, her hafta içerisinde orta şiddette egzersizin en az 150 dakika, olmasını tavsiye ediyor. Ya da her hafta gün içerisinde 1 saat koşma ve bisiklete binme gibi yoğun egzersiz hareketleri yapabilirsiniz. Aerobik kondisyon çalışmalarında, hızlı kilo verme veya bakım çalışmalarında daha da  çok fazla kazanımlar elde etmek için, kardiyo egzersizinizi her hafta boyunca 300 dakika orta yoğunlukta veya 150 dakika şiddetli yoğunluğa vererek vücudunuzu egzersiz hareketlerine alıştırabilirsiniz. Sağlık ve insan hizmetleri departmanları 50 yaş üstü erkekler için rutin egzersiz yapılması gerektiğini öneriyor. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir