3 Aşamada Nipeller(Meyve Emziği) Ne Şekilde Kullanılmalıdır?


Bebeklerin beslenmesi biçiminde öne çıkan nipel unsurları hem bebeklerin mamayla beslenmesi hem pompalanmış anne sütüyle gıda verilmesi hem de biberon emzikleriyle gerçekleşmesi konusunda devreye girebilmektedir. Ancak bebeklerin biberonla beslenmesi süre zarfında da daha yüksek oranda bir emzik başının kullanılması gerektiği de ifade edilmektedir. Bu konuda bir sonraki aşamaya ne zaman geçileceği tam da belirli olmasa da var olan etmenler bu konuda belirleyici bir etmen olarak sayılabilecektir.

3 Asamada Nipeller Ne Sekilde Kullanilmalidirrr
3 Aşamada Nipeller(Meyve Emziği) Ne Şekilde Kullanılmalıdır? 35

Besleme Aşamaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Biberon emziklerine dair beslenme seçenekleri farklı kademeler doğrultusunda gerçekleşmektedir. Bu konuda biberonlara bağlı olarak deliklerin boyutları ve sütün biberondan ne kadar hızlı bir şekilde dışarıya aktığı da ifade edilebilecektir. Bebeklerin büyümesine bağlı olarak sütü emme yeteneği de gelişme gösterebilecektir. Aynı zamanda da gıdaya olan gereksinimi de daha fazla artacağından dolayı daha büyü delikleri ve boyutları bulunan biberonlara yönelmek söz konusu olabilecektir. Biberon emziklerinin içerisinde bulunan kullanma kılavuzu içerisinde ne şekilde hareket edileceği ve kullanım şartları açıkça belirtilebilecektir. Bu sayede de bebeklerin ihtiyaçlarının farklılaşması kolaylıkla tespit edilebilecek ve hazır hale geldikleri de anlaşılabilecek düzeyde olacaktır.

3 Asamada Nipeller Ne Sekilde Kullanilmalidirr
3 Aşamada Nipeller(Meyve Emziği) Ne Şekilde Kullanılmalıdır? 36

Bebeklerin Beslenme Aşamalarının Yükselme Nedenleri

Bebeklerin 2. Aşama içerisinde hareketleri güçlü bir emme ve memnuniyetsizlik olarak ifade edilebiliyorsa üçüncü aşamaya geçme konusunda en doğru zamanın olduğu söylenebilir. Biberonların emzik kısımlarındaki değişimlere hazır olarak adlandırılabilir. Bebeklerin genel olarak 6 aylıkken üçüncü aşamaya geçtikleri söylenebilmektedir. Ancak bu süre zarfında bebeklerin sorun yaşaması halinde tekrardan ikinci evreye geri dönüş yapılması gerektiği de ifade edilmektedir.

Bebeklerin Aşamalarda Geri Kalma Nedenleri

Bebeklerin üçüncü aşamadaki emzik ucunun büyük olmasına rağmen memnun olması durumu ortaya çıkması halinde ikinci aşamadaki emzik ucuna geri dönülmesi gerektiği tavsiye edilmektedir. Ancak bazı durumlarda üçüncü aşamaya geçmek yerine damlatmayacak olan bardaklara da yönelebileceklerdir. Bu sayede de anne sütüyle beslenmeyi biberon aracılığıyla reddedecek olan bebekler için etkili bir seçenek olarak da görülebilecektir.

Bebeklerin Beslenmeleri Konusunda Diğer Hususlar

Bebeğin beslenmesinde çok hızlı ya da çok yavaş akacak olan meme ucunun sorun yaratması muhtemeldir. Hava kabarcığı oluşumunu desteklediğinden ötürü bebekte gaz oluşumuna neden olabilmektedir. Aynı zamanda da biberon emzik uçlarına dair seçim yapmak isteyenlerin çokça seçenekleri de bulunmaktadır. Bebeğin biberonun meme kısmından memnun kalmamaları durumunda da farklı bir yol izlenebilecektir. Ortodontik meme uçları ya da açılı meme uçları üçüncü aşamada tercih edilebilecek yönde olacaktır. Bebeklerin aşamalarının yanı sıra kullanılan biberonların yıpranma halleri de sık sık kontrol edilmesi de gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir