2 Günlük Meyve Suyu Diyeti İle Nasıl Kilo Verilir?


2 günlük meyve suyu diyeti ile hızlı sonuç almak mümkün. LAWeightLoss adlı web sitesinin verilerine göre 2 haftalık süreçte bu 2 günlük diyeti uygulamak, daha kesin sonuçlar almayı sağlıyor. Ancak meyve suyu diyetine veya diğer diyetlere başlamadan önce bir uzmandan onay alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Meyve Suyu Diyeti Nasıl Yapılmalıdır?

Konsantre meyve suları içmeden önce seyreltilmelidir. Seyreltme için bir ölçek konsantre meyve suyu bir ölçek suyla karıştırılır. Hazırlanan meyve suyundan her gün 32 ons içilmelidir. Ancak bu iki günlük diyette sadece hazırlanan listede izin verilen yiyecekler ve hazırlanmış meyve suları tüketilir.

meyve suyu diyeti nasil yapilir
2 Günlük Meyve Suyu Diyeti İle Nasıl Kilo Verilir? 36

Meyve Suyu Beslenmesi

Ortalama bir meyve suyunun 4 onsunda 100 kalori, 25 gram karbonhidrat ve 1 gram protein vardır. Her porsiyon miktarında B-6 vitamini, B-12 vitamini, riboflavin, niasin, folik asit, tiamin, E vitamini, D vitamini ve pantenik asit bakımından günlük gereksinim duyulan miktarın %  75’ini sağlar. Meyve suyu, porsiyon başına günlük A ve C vitamin ihtiyacının da % 70’ini içerir.

İzin Verilen Yiyecekler

Yabancı bir kuruluşun analizlerine göre 2 günlük meyve suyu diyeti için, kemiksiz derisiz tavukgöğsü, yağsız sığır eti, karides, yağsız kırmızı et, ton balığı, somon, yağsız peynir, yağsız krema, brokoli, marul, kereviz, salatalık, karnabahar, dolmalık biber, lahana, Brüksel lahanası, hardal ve sirke sınırsız miktarda tüketilebilir. Salata sosu, mayonez, ketçap, kokteyl sosu, tartar sosu ve krema ise günde ancak bir yemek kaşığı ile sınırlandırılmıştır.

meyve suyu diyeti hakkinda
2 Günlük Meyve Suyu Diyeti İle Nasıl Kilo Verilir? 37

Dikkate Alınması Gereken Noktalar

Başarılı bir şekilde kilo vermenin ve sağlıklı bir vücut ağırlığını korumanın uzun vadeli anahtarı sağlıklı ve dengeli beslenmedir.  Taze meyve veya tam tahıl içermediği ve süt ürünleri seçenekleri son derece sınırlı olduğundan 2 Günlük meyve suyu diyeti dengeli bir diyet değildir. Kilo Kontrolü Bilgi Ağına göre, bu diyet ile iki gün içinde birkaç kilo veriliyor olsa da bu kilo kaybının geçici olacağını unutmamak gerekir.  Aşırı ağırlaştırılmış ve eski zamanlarda uygulanan diyetlerin kilo verdikleri bilgisi kulağa iyi gelebilir, ancak bu tarz diyetler genellikle besinleri sınırladıkları ve uzun süreli uygulamalar gerektirdiğinden bunlara bağlı kalmak zordur. Kısıtlı yemenin yani diyetin bırakıldığı andan itibaren verilen kiloların yeniden alınması muhtemeldir. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek ve bunu ömür boyu sürdürmek gerekir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir